Yol Akademi

Eft Duygusal özgürleşme Teknikleri

cosmos, posture, lotus

Duygusal Özgürleşme Teknikleri (emotional freedom techniques) EFT kısaca, iğnesiz akupunktur olarak tanımlanabilen ve kolayca uygulanabilen bir tekniktir. Çin’li Shaolin rahiplerin 5000 – 7000 yıl öncesine varan bilgileri bu öğretime de temel olmuştur. İlkeleri binlerce yıllık akupunktur ve akupresür yöntemlerine dayanan EFT, “Enerji Psikolojisi” alanının temelini oluşturmaktadır. Stanford mezunu bir mühendis olan Gary Craig’in 90‘lı yıllarda geliştirdiği bu teknik uygulanabilirliği ve basitliği ile sağlık profesyonellerinden öğretmenlere, yaşam koçlarından ev hanımlarına kadar çok geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Duygusal Arınma Tekniği olan EFT, bilincimizi, doğduğumuz andan itibaren bugüne dek yaşadığımız olayların bıraktığı duygusal kayıtlardan ve izlerden, sadece parmaklarımızı kullanarak, kısa sürede arındırabileceğimiz, zihnimizi vücudumuz vasıtasıyla, vücudumuzdaki bedensel rahatsızlıkları da zihnimizin kontrolüyle iyileştirebileceğimiz bir terapi yöntemidir.

Daha fazla oku

Yaşamımızın pek çok alanında sorun yaşıyoruz, bunlara verdiğimiz tepkilerin niteliği ise yaşam düzeyimizi, sağlık ve mutluluk katsayımızı oluşturuyor. Zihnimizin olumsuz yorumları bazen yıllarca sürüyor, alışkanlıkla düşündüklerimiz bizi mutsuzluğa, başarısızlığa, çeşitli rahatsızlıklara sürüklüyor. Hepimiz başımızdan kötü bir olay geçtiğinde, olumsuz ve derin bir deneyim yaşadığımızda bunun etkilerini yıllarca taşıdığımızı biliriz. İfade edilmemiş her tür olumsuz duygu kişinin enerji bedeninde tıkanıklıklar veya aksamalar oluşturmaktadır. Düzgünce akamayan enerjin zihinsel, duygusal ya da bedensel rahatsızlıklara yol açmaktadır. “Bütün olumsuz duyguların nedeni bedenin enerji sisteminde meydana gelmiş bir aksaklıktır.” Bu aksaklık enerjisel olarak giderildiği anda duygusal düzeyde de giderilir ve kişi olumsuz duygulardan kurtulur. Yani zihninizi bilinçle, farkındalıkla programlamanız mümkün. Ana yöntem olarak kullanacağımız EFT, olumsuz duygu ve düşüncelerin nötrleşerek, yeni olumlu düşünce modellerinin zihne kolayca, hemen yerleştirilmesini sağlayan ve kişinin kendi kendine uygulamayı öğreneceği bir tekniktir. EFT sürecinin gerekleri yerine getirilerek, enerji kanallarının uç noktalarına uygulanan hafif vuruşlar ile bu tıkanıklıklar açılır ve enerji dengelenir. Böylece, olumsuz duygular ortadan kalkar, yerine olumlu düşünce ve inançlar yerleşir. EFT ile yaşamınızın her alanında oluşan tıkanıklıkları çözebilir, çekim yasaları gereği, vereceğiniz doğru mesaj ve olumlamalar ile sadece sağlığınıza değil, bolluk ve berekete de kavuşabilirsiniz.

girls, women, happy

Duygusal Özgürleşme Teknikleri (EFT) gerek ağır ruhsal sorunların; gerekse günlük streslerin, bağımlılıkların, öfke, endişe, acı, üzüntü, suçluluk gibi olumsuz duyguların, uyku düzensizlikleri, sınav heyecanı, güvensizlik, yersiz korku ve Fobi gibi problemlerin ortadan kaldırılmasında kullanılabilecek bir yöntemdir. Alınan sonuçlar hızlı ve kalıcıdır. Soruna bağlı olarak başarı oranı %85-97 arasındadır.

Örneğin, kurumlarda çalışan bireylerin çekingenliklerinin ortadan kaldırılması, topluluk önünde sunum ya da konuşma yaparlarken heyecanlarının giderilmesi, özgüvenlerinin geliştirilmesi, olumsuz anılarının veya travmalarının yarattığı zihinsel ve duygusal etkilerin ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır. Böylece iş performansları yükselmekte, satış rakamları artmakta, takım çalışmalarında uyum sağlanmaktadır.

Bu eğitime  18 yaşını aşmış herkes katılabilir.

Epilepsi, bipolar kişilik ve şizofreni rahatsızlığı olanların katılımı önerilmemektedir.

• Dersten önceki birkaç gün mümkünse alkol almamanızı,• Derse gelirken rahat kıyafetler giymenizi,• Takı takmamanızı,• Sabah muhakkak iyi bir kahvaltı etmenizi• Uykunuzu almanızı  öneriyoruz.

Scroll to Top