Yol Akademi

Hızlı Okuma Eğitimi Niçin Gerekli?

 Hızlı okuma eğitimleri Diyarbakırda en uzman eğitmenlerle Yol Akademisi çatısı altında buluşuyor. Gelişen teknolojiyle digital çağa uymak kaçınılmaz oldu. Teknoloji gibi insan zekasının daha iyi işlemesi kolay algılamasını sağlayacak yöntemler belirlendi. Öyle ki son yıllarda yapılan araştırmalar, insanların çok hızlı okuyabileceklerini bilimsel olarak kanıtlamıştır. Sınav rekabeti, yoğun iş temposu ve zamanın verimli kullanılması zorunlulukları hayatımızda hızlı okumayı birinci öncelikler sırasına getirmiştir. Çok hızlı okuyarak, zamandan tasarruf etmek kesinlikle mümkündür. Ancak, bununla birlikte, çok daha kısa zamanda çok daha hızlı okunulan metinlerin hafızada tutulabilmesi de gerekmektedir. Eğer, okuduklarınızı hafızanıza yerleştiremiyor ve gerektiğinde hatırlayamıyorsanız, çok hızlı okumanın hiçbir anlamı yoktur. Böyle bir hızlı okuma, zamanı boşa harcamaktan başka birşey değildir. “MHO Mega Hızlı Okuma programı” hem öğrenciler, hem de yetişkinler için dünyada sonuçları kanıtlanmış olan Türkiye’deki güvenilir, tek “Anlayarak Hızlı Okuma program” dır. Program hem kağıt üzerinde, hem de bilgisayar ekranında anlayarak hızlı okumayı sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Daha fazla bilgi için iletişime geçin.

Hızlı Okuma Kurslarının Çoğu Neden Başarısız?

İnsanların çok hızlı okuyabileceklerinin bilimsel olarak ispat edilmesi ile, bu konuyla ilgili birçok kurs ve seminer ilanları yoğun şekilde göze çarpmaya başlamıştır. Ancak bu tip kurs ve seminerlere katılan çoğu insan maalesef bu eğitimlerden umduklarını bulamamışlar, yada biraz olsun artan okuma hızları kurs veya seminer sonrası hemen eski haline geri dönmüştür. Bu tip seminer ve kursların başarısız olmasının iki temel sebebi vardır.

Maalesef hızlı okuma kursları ve seminerleri verdiğini iddia eden kuruluşların çoğu konunun uzmanı olmayan, hafıza, beyin fonksiyonları ve zihinsel potansiyel konusunda bilgisiz ve
yetkili olmayan kişilerle çalışmaktadırlar. Çoğunun eğitim, psikoloji,beyin eğitimi ve özellikle modern okuma teorileriyle ilgili bir eğitim geçmişleri olmadığını göreceksiniz. Katılmayı planladığınız hızlı okuma kurs ve seminer öğretmenlerini mutlaka sorgulayınız. Kendisi hızlı okuyarak neleri başarmış mutlaka sorunuz.

Diğer bir neden ise, düzenlenen çoğu hızlı okuma kurs veya seminerlerinin temel olarak sadece takistoskobik eğitim tekniğine dayalı olmasıdır. Takistoskobik yöntem, sadece göz açılarıyla ilgilenmektedir. Beynin tüm fonksiyonlarını işin içine katmadığı için tek başına başarılı olmamaktadır.

Aşağıda belirtilen herhangi maddeden en az bir tanesi geçerliyse, eğitimi tam sizin için...

Mega Eğitimi 
Tam
Sizin için...

MHO - Mega Hızlı Okuma Eğitimi Neden Rakipsiz ?

Çünkü, “MHO -Mega Hızlı Okuma” eğitimini İngiltere’de yayınlanan “The Book of Genious” adlı kitapta “Dünyanın En İyi 10 Hafızası” listesinde gösterilen Dünya Hafıza Şampiyonu ve Dünya Hafıza, Zihinsel Matematik ve Hızlı Okuma Olimpiyatları MEMORIAD’ın başkanı olan Melik Duyar veya Soner Polat’dan alıyorsunuz. 
-Çünkü, “Mega Hafıza®” hızlı okuma eğitimini destekleyen; Hafıza Gücü, Beyin Eğitimi,Hızlı Öğrenme, Konsantrasyon, Yaratıcı Düşünme gibi tüm beyin temelli eğitimlerin Türkiye’deki ilk ve tek öncüsüdür.
-“MHO – Mega Hızlı Okuma®” eğitimi, yalnızca göz kasları ve görme alanlarının genişletilmesiyle ilgili takistoskobik bir eğitim vermiyor. Program beynin tümfonksiyonlarını işin içine katan ve böylece hem anlayarak ve hem de anladığınızı hafızanızda tutarak mevcut okuma hızınızı en az iki, üç, hatta dört katına yükseltiyor.
-“MHO – Mega Hızlı Okuma®” eğitimi beynin hafıza fonksiyonları ile
desteklendiğinden dolayı anlama ve hatırlama oranınızı zirveye çıkartıyor.
-“MHO – Mega Hızlı Okuma®” eğitimi Beyin Haritaları® (eyeQmaps®) ile
desteklendiğinden, hafızada kalıcı olarak tam öğrenmeyi sağlıyor.
– Program aynı zamanda öğrenme ve anlama hızınızı da artırıyor. Böylece bir konuyu anlamak için defalarca tekrar tekrar okuma ihtiyacı duymamanızı da sağlıyor. “MHO – Mega Hızlı Okuma®” eğitimi, öğrenciler için TEOG*, LYS, YGS, KPSS gibi sınavlarda ve ayrıca yetişkinlerin mesleki ilerleme sınavlarında zamanı verimli kullanmalarında büyük avantajlar sağlıyor.
-Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı
-“MHO – Mega Hızlı Okuma® ” eğitimi, öğrencilerin okul, yetişkinlerin ise iş
yaşamlarında fark edilmelerini sağlıyor.
– Türkiye Hızlı Okuma Şampiyonlarının çoğu “MHO – Mega Hızlı Okuma®” eğitimine katılmış olanlardan çıkıyor.
-“MHO – Mega Hızlı Okuma®”eğitimi A.B.D., İngiltere ve Japonya’da yıllardır test edilen ve sonuçlarından emin olunan bir programa dayanmaktadır. Bu eğitim programında Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar ve İngiltere Beyin Vakfı Başkanı tarafından hazırlanan “Mega Hızlı Okuma” seti (bu set aynı zamanda ders materyali olarak da kullanılmaktadır)
-“MHO – Mega Hızlı Okuma®” semineri hayat boyu kullanabileceğiniz zihinsel becerilere sahip olmanızı sağlıyor.
-“MHO – Mega Hızlı Okuma®” teknikleri eğitimi zihinsel potansiyelinizi maksimum seviyede kullanmanızı sağlayarak, yapmak isteyip de bir türlü boş zaman bulamadığınız için yapamadığınız diğer işler için de size zaman kazandırıyor.
-“MHO – Mega Hızlı Okuma®” kursları okuma, anlama, hafızada tutma ve hatırlama konularında maksimum performansa ulaşmanızı sağlayarak, kendinize olan güveni ve başarılarınızı da artırıyor.

Scroll to Top