Yol Akademi

NEFES KOÇLUĞU NEDİR?

Koçluk eğitimi süreci sonucunda;
– Bireyler yaşam kalitelerini geliştirir.
– Öğrenme kapasitelerini üst düzeye çıkarır,
– Performanslarını arttırırlar. 

meditation, man, meditate

Koçluk, danışanın şu anda bulunduğu yer ile gelecekte olmak istediği yere ulaşmak için sunulan ve uygulanan programdır, yoldur, çalışmadır, disiplindir.   Koçluk, danışanın şu anda bulunduğu yer ile gelecekte olmak istediği yere ulaşmak için sunulan ve uygulanan programdır, yoldur, çalışmadır, disiplindir. Konuyu danışan belirler, koç danışanı dikkatle dinler, soruları ile konuyu netleştirir, gözlem yapar. Koçluk daha iyi odaklanabilme ve çeşitli seçeneklerin var olduğunu sunarak danışanın kişisel gelişimini ilerletir. Nefes koçları, elde edilen sonuçların kendi gayretleri ve uygulama desteği ile danışanın kendi almak istedikleri eğilimleri, tercihleri ve uygulamalarıyla gerçekleştiğini kabul eder. Katılımcının bilinçaltı kayıtlarını tetikleyerek değişim ve dönüşümü yaşatmak.

NEFES KOÇLUĞU EĞİTİMİNDE TEMEL AMAÇ VE HEDEFLER

Doğru nefes almak, sevmek sevilmek, sağlıklı ve uzun yaşamak, huzur ve mutluluk, bolluk ve bereket oluşturmak.

Katılımcılara; bütünsel alışverişi derin ve kapsamlı öğrenerek, hücrelerinin enerji ihtiyacını yeterli düzeyde karşılamayı, duygusal-zihinsel-fizik bedenleri ve potansiyellerini en üst düzeyde kullanmalarını öğretmek.  Katılımcıların ciğerlerine doğru, yeterli ve bütünsel nefes almalarını öğretmek, katılımcıların ciğerlerine aldığı oksijeni hücrelere servisini ve bütünsel solunum farkındalığına ulaşmasını en iyi şekilde sağlatmak. Katılımcının bilinçaltı kayıtlarını tetikleyerek değişim ve dönüşümü yaşatmak.

NEFES NEDİR ?

water, underwater, freedom

Solunum beden ve zihin arasındaki köprüdür. Oksijen alıp karbondioksiti boşaltmaktır. Oksijenle birlikte evrende olan her şeyi almak özümsemek, içerideki enerjiyi yakarak karbondioksite çevirmektir. Havada doğal ortamda %21 oranında bulunan oksijenle birlikte azotu, su buharını, karbondioksiti ve daha göremediğimiz birçok enerji seviyelerini bedenimize nefesle, ciğerlere çekmek şekliyle alıyoruz. Ve ciğerlerimizden tekrar geri vermek şekliyle de evrene geri veriyoruz. Yani o zaman bizim evrenle madde boyutunda temas ettiğimiz en önemli şey NEFES…
Benlik bilinci ile birlik bilincini birlikte götürebilen bütün yapılar en hızlı gelişen ve büyüyen yapılar. Bu açıdan nefesin böyle geliştirici, büyültücü ve birleştirici özelliğini öncelikle devreye almamız gerek.
Almak ve vermek tesir alışverişi içindeyiz. Ve bu tesir alışverişi ne kadar yükselebilirse bireysel kalitemiz o kadar gelişir. Bunun için nefesi sadece oksijen ve karbondioksit takası olarak değil de varoluşun bütün katmanlarındaki tesir alışverişleri olarak algılamalıyız.

Scroll to Top