Yol Akademi

Zihinsel Matematik-Hafıza ve Zeka Geliştirme

Öğrencileri başarısızlığa mahkum eden ve hatta okuldan soğutan en önemli etkenin zor öğrenme olduğunu bilmeyen var mı? Öğrenci nasıl motive olduğu konusunda çok sayıda düşünce vardır, ancak bizce en basit cevabı, öğrenci başardığı zaman, demek daha doğru olacaktır…  O zaman öğrencilerin başarılarını artıracak olan kolay öğrenme ne güne duruyor! Gerektiği zaman hatırlanamayan bilgi, sizce ne kadar öğrenilmiştir? Ayrıca, “öğreniyorum” diyerek, bilgileri dağıtılmış bir kütüphane gibi beynimize atmak, bize ne fayda sağlar ki? Gelin, beyin kütüphanenizi oluşturun. Öğrencilerinizin zihinsel dehasını keşfedin! Matematik işlemlerini oldukça hızlı ve zihinden yaparak kıyasıya rekabet ortamında ipi göğüslemelerini sağlayın! Göreceksiniz, öğrencilerinizde ne matematik fobisi kalacak ve ne de motivasyon eksikliği… 

Matematik çoğu öğrencinin kabusudur ve en çok korkulan derslerden biridir. Temel olarak beynin sol yarım küresi matematiksel, sağ yarım küresi de yaratıcı düşünmede uzmandır. Sadece beynin sol yarım küresi gelişmiş olan ve bu yarım küreyi iyi kullanan  öğrencilerin, yaratıcı düşünebilmesi için beyinlerinin sağ yarım kürelerini de geliştirmeleri gerekmektedir.Öğrendikleri konuları ve formüller i yaratıcı olarak kullanabilmeleri beynin sağ yarım küresini işin içine katmadan mümkün değildir. Bu durum ve “yağ” ın olduğu yerde “helva”yapamamak gibi bir şeydir. Yaratıcı düşünebilme ve yaratıcı problem çözme yeteneği kazanmak bir eğitim meselesidir. Düşünmeye beynin sağ yarım küre fonksiyonlarını da katmayla ilgilidir. Matematiksel bir işlemi kalem ve kağıt kullanmadan hızlı bir şekilde yapabilmek, şüphesiz hem yaratıcı problem çözme, hem de zihinsel matematik ve hafıza tekniklerini öğrenmeyi gerektirir.

MATEMATİK ARTIK KOLAY !

Zaman zaman canlı hesap makinesi diye adlandırılan insanlarla ya karşılaşmış, ya da duymuşsunuzdur. Guinness Rekorlar kitabına baktığınızda bilgisayar tarafından rastgele seçilen iki tane 13 haneli sayının 28 saniyede akıldan çarpılarak dünya rekoru kırıldığını görürsünüz. Çoğunuz bu canlı hesap makinelerini hayranlıkla izler ve onlara gıpta edersiniz. Hayran olunması gereken esas varlık ise insan beyninin kendisidir. “Zihinsel Matematik ve HafızaTeknikleri” semineri hemen hemen tüm canlı hesap makinelerinin kullandığı hafıza sırlarını açıklamakta ve matematiksel işlemleri öğrencilerinizin de hızlı bir şekilde zihinden yapabileceklerini ispat etmektedir.

ÇOCUKLARINIZIN MATEMATİK DEHASINI KEŞFEDİN!

Beyindeki potansiyeli keşfetmek için yapılan bilimsel araştırmalar, insan zihninin öğrenme ve bilgiyi işleme kapasitesinin sonsuz olduğunu göstermektedir. Ancak problem bu potansiyele nasıl ulaşılacağının bilinmemesidir. “Zihinsel Matematik, Hafıza ve Teknikleri” öğrencilerinizin beynindeki sayısal hafıza gücü ve zihinsel matematik potansiyelini maksimum seviyeye çıkartacaktır.Öğrenilen teknikler ve beceriler öğrencilerinizi toplumun en üst dilimindeki %1’in içine sokacaktır.

hızlı okuma öğrenme
learn, school, nursery school

İçerikte Neler Var?

SEMİNER ÖĞRENCİLERE NELER KAZANDIRACAK?

Zihinsel Matematik-Hafıza ve Zeka Geliştirme

Sıkça Sorulan Sorular (SSS) ?

“Zihinsel Matematik, Hafıza ve Zeka” semineri, 30 saat süren bir seminer programıdır. 30 saatlik seminer programı üçer saatlik zaman dilimleri halinde gerçekleşmektedir. Dolayısıyla seminerler on oturumda (10 günde) tamamlanmaktadır. 30 saatlik seminer programları tamamen uygulama ağırlıklıdır. Seminerlerde öğrenilen her yeni yöntemin ardından egzersizler yapılmaktadır. Seminerler genellikle tatil dönemlerinde gerçekleştirilmektedir. İki haftalık dönemler halinde ve her dönem de iki hafta içi her gün olacak şekilde programlanmıştır.

Buraya tıklayarak güncel kurs listemize ulaşabilirsiniz.

Bir grupta, Ankara için maksimum 25 (yirmi beş), İstanbul için maksimum 25 (yirmi beş) öğrenci seminere katılabilir. Böylece seminerlerde her katılımcıyla ilgilenilmekte ve seminer sonucunun başarısı için uygulamalara ağırlık verilmektedir.

İlköğretim 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri ve TEOG’a hazırlanan öğrenciler katılabilir.

Seminerler tamamlandığında her katılımcıya Mega Eğitim’in “Katılım Belgesi” verilmektedir.

Scroll to Top